- NJM2870F33-TE2
NJM2870F33-TE2
Nisshinbo Micro Devices Inc
LDO Regulator Pos 3.3V 0.2A 5-Pin SOT-23 T/R
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Reel Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description
Search Keywords: NJM2870F33TE2
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Nisshinbo Micro Devices Inc
Part No:NJM2870F33-TE2
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8542390000
ECCN:EAR99
Reel Pack:
3000 -
Accuracy:±2 %
Load Regulation:0.03 %/mA
Family:NJM2870
Function:LDO
Dimension:2.9 x 1.6 x 1.1 mm
Line Regulation:0.1 %/V