NHD-4.3-480272FT-CSXV-T
Newhaven Display
4.3" EVE2 TFT Prem. Module Res. Touch - 480x272 - 3.3 - SPI Interface - Controller:FT812 - (CN1): Male IDC Box Header; 20-pin, ...
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued & Replaced
Description +
4.3" EVE2 TFT Prem. Module Res. Touch - 480x272 - 3.3 - SPI Interface - Controller:FT812 - (CN1): Male IDC Box Header; 20-pin, 2x10, 2.54mm pitch (CN2): Top-contact FFC Connector; 20-pin, 1.00mm pitch