MH-13FAD-50.0000MHZ
Mtron
Oscillator XO 50MHz ±100ppm 50pF HCMOS/TTL 60% 5V 4-Pin Metal DIP Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: MH13FAD500000MHZ
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Mtron
  • Part No:
    MH-13FAD-50.0000MHZ
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
    1
  • Type:
    Crystal Oscillator
  • Mounting:
    Through Hole
  • Supplier Package:
    Metal DIP
  • Pin Count:
    4
  • Load Capacitance:
    50 pF
  • Operating Temperature:
    0 to 70 °C