M226TCN-25.000MHZ
Mtron
Oscillator XO 25MHz ±25ppm 15pF HCMOS 55% 3.3V 4-Pin CLLCC SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: M226TCN25000MHZ
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Mtron
  • Part No:
    M226TCN-25.000MHZ
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    500
  • Type:
    Crystal Oscillator
  • Supplier Package:
    CLLCC
  • Load Capacitance:
    15 pF
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Maximum Symmetry:
    55 %
  • Standard Frequency:
    25 MHz
  • Frequency Stability:
    ±25 ppm
  • Frequency Aging:
    ±3 ppm/(1st) Year
  • Packaging:
    Tape and Reel
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 3
Ships today, if you order in Buy all 3 in-stock or the regular minimum order quantity of 125