ATS-49-R-12.000MHZ
Mtron
Crystal 12MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 80Ohm 2-Pin HC-49/US Thru-Hole
+ see all
Datasheet Accessories
RoHS Compliant
Discontinued
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ATS49R12000MHZ
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Mtron
  • Part No:
    ATS-49-R-12.000MHZ
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Standard Frequency:
    12 MHz
  • Load Capacitance:
    18 pF
  • Frequency Tolerance:
    ±30 ppm
  • Supplier Package:
    HC-49/US
  • Operating Temperature:
    -10 to 70 °C