VC-826-EDE-KAAN-100M000000
Microchip Technology
Oscillator XO 100MHz A±50ppm LVDS 55% 3.3V 6-Pin SMD T/R
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: VC826EDEKAAN100M000000
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Microchip Technology
  • Part No:
    VC-826-EDE-KAAN-100M000000
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Type:
    Crystal Oscillator12732
  • Load Capacitance:
    N/A
  • Operating Temperature:
    -40 to 85 °C
  • Maximum Symmetry:
    55 %
  • Standard Frequency:
    100 MHz
  • Frequency Stability:
    ±50 ppm