PIC24FV32KA304T-I/ML
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 24F - 16-Bit - 32MHz - 38 I/O - 32KB (11K x 24) FLASH - 512 x 8 EEPROM - 2K x 8 RAM - 2 to 5.5V - 44 ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description +
Microcontroller - PIC XLP 24F - 16-Bit - 32MHz - 38 I/O - 32KB (11K x 24) FLASH - 512 x 8 EEPROM - 2K x 8 RAM - 2 to 5.5V - 44-QFN (8x8) - T&R.