PIC24FJ512GU406-I/MR
Microchip Technology
Microcontroller - Automotive, AEC-Q100, PIC 24F - 16-Bit - 32MHz - 53 I/O - 512KB (512K x 8) FLASH - 32K x 8 RAM - 2 to 3.6V - ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Description +
Microcontroller - Automotive, AEC-Q100, PIC 24F - 16-Bit - 32MHz - 53 I/O - 512KB (512K x 8) FLASH - 32K x 8 RAM - 2 to 3.6V - 64-QFN (9x9).