PIC24FJ256GB412-I/BG
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 24F - 16-Bit - 32MHz - 101 I/O - 256KB (85.5K x 24) FLASH - 16K x 8 RAM - 2 to 3.6V - 121-TFBGA (10x ...
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Description +
Microcontroller - PIC XLP 24F - 16-Bit - 32MHz - 101 I/O - 256KB (85.5K x 24) FLASH - 16K x 8 RAM - 2 to 3.6V - 121-TFBGA (10x10).