- PIC24FJ128GL305-E/M4
PIC24FJ128GL305-E/M4
Microchip Technology
Microcontroller - Automotive, AEC-Q100, PIC 24F - 16-Bit - 32MHz - 39 I/O - 128KB (128K x 8) FLASH - 8K x 8 RAM - 2 to 3.6V - ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description
Microcontroller - Automotive, AEC-Q100, PIC 24F - 16-Bit - 32MHz - 39 I/O - 128KB (128K x 8) FLASH - 8K x 8 RAM - 2 to 3.6V - 48-UQFN (6x6).