PIC24FJ128GB610-E/BG
Microchip Technology
Microcontroller - Automotive, AEC-Q100, PIC 24F - 16-Bit - 32MHz - 85 I/O - 128KB (43K x 24) FLASH - 32K x 8 RAM - 2 to 3.6V - ...
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Description +
Microcontroller - Automotive, AEC-Q100, PIC 24F - 16-Bit - 32MHz - 85 I/O - 128KB (43K x 24) FLASH - 32K x 8 RAM - 2 to 3.6V - 121-TFBGA (10x10).