PIC24FJ128GA306T-I/MR
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 24F - 16-Bit - 32MHz - 53 I/O - 128KB (43K x 24) FLASH - 8K x 8 RAM - 2 to 3.6V - 64-VQFN (9x9) - T& ...
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description +
Microcontroller - PIC XLP 24F - 16-Bit - 32MHz - 53 I/O - 128KB (43K x 24) FLASH - 8K x 8 RAM - 2 to 3.6V - 64-VQFN (9x9) - T&R.