PIC18LF6628-I/PT
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 40MHz - 54 I/O - 96KB (48K x 16) FLASH Program Memory - 1K x 8 EEPROM - 3.8K x 8 RAM - 2 t ...
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description +
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 40MHz - 54 I/O - 96KB (48K x 16) FLASH Program Memory - 1K x 8 EEPROM - 3.8K x 8 RAM - 2 to 5.5V - 64-TQFP(10x10).