PIC18LF6585-I/PT
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 40MHz - 52 I/O - 48KB (24K x 16) FLASH - 1K x 8 EEPROM - 3.25K x 8 RAM - A/D 12x10b - 2 to ...
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 40MHz - 52 I/O - 48KB (24K x 16) FLASH - 1K x 8 EEPROM - 3.25K x 8 RAM - A/D 12x10b - 2 to 5.5V - 64-TQFP (10x10).