PIC18LF4685-I/ML
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 40MHz - 36 I/O - 96KB (48K x 16) FLASH - 1K x 8 EEPROM - 3.25K x 8 RAM - 2 to 5.5V - 44-QF ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description +
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 40MHz - 36 I/O - 96KB (48K x 16) FLASH - 1K x 8 EEPROM - 3.25K x 8 RAM - 2 to 5.5V - 44-QFN (8x8).