PIC18F4520-E/P
Microchip Technology
PIC 18F Microcontroller - 8-Bit - 25MHz - 36 I/O - 32KB (16K x 16) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 1.5K x 8 RAM - 4.2V to 5.5V Supply ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description +
PIC 18F Microcontroller - 8-Bit - 25MHz - 36 I/O - 32KB (16K x 16) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 1.5K x 8 RAM - 4.2V to 5.5V Supply - 40-PDIP Package.