PIC18F4320-I/P
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 40MHz - 36 I/O - 8KB (4K x 16) FLASH Program Memory - 256 x 8 EEPROM - 512 x 8 RAM - 4.2 t ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 40MHz - 36 I/O - 8KB (4K x 16) FLASH Program Memory - 256 x 8 EEPROM - 512 x 8 RAM - 4.2 to 5.5V - 40-PDIP.