PIC18F2620-E/SO
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 40MHz - 25 I/O - 64KB (32K x 16) FLASH - 1K x 8 EEPROM - 3.8K x 8 RAM - 4.2 to 5.5V - 28-S ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Description +
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 40MHz - 25 I/O - 64KB (32K x 16) FLASH - 1K x 8 EEPROM - 3.8K x 8 RAM - 4.2 to 5.5V - 28-SOIC.