PIC18F2580-E/SO
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 25MHz - 25 I/O - 32KB (16K x 16) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 1.5K x 8 RAM - 4.2 to 5.5V - 28- ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Description +
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 25MHz - 25 I/O - 32KB (16K x 16) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 1.5K x 8 RAM - 4.2 to 5.5V - 28-SOIC.