PIC18F2450-I/ML
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 48MHz - 23 I/O - 16KB (8K x 16) FLASH - 768 x 8 RAM - A/D 10x10b - 4.2 to 5.5V - 28-QFN (6 ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Description +
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 48MHz - 23 I/O - 16KB (8K x 16) FLASH - 768 x 8 RAM - A/D 10x10b - 4.2 to 5.5V - 28-QFN (6x6).