- PIC18F2423T-I/SO
PIC18F2423T-I/SO
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 40MHz - 25 I/O - 16KB (8K x 16) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 768 x 8 RAM - 4.2 to 5.5V - 28-SO ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 40MHz - 25 I/O - 16KB (8K x 16) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 768 x 8 RAM - 4.2 to 5.5V - 28-SOIC - T&R.