PIC18F2321-E/SO
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 25MHz - 25 I/O - 8KB (4K x 16) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 512 x 8 RAM - 4.2 to 5.5V - 28-SOI ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Description +
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 25MHz - 25 I/O - 8KB (4K x 16) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 512 x 8 RAM - 4.2 to 5.5V - 28-SOIC.