PIC18F1330-E/P
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 25MHz - 16 I/O - 8KB (4K x 16) FLASH - 128 x 8 EEPROM - 256 x 8 RAM - 4.2 to 5.5V - 18-PDI ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Description +
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 25MHz - 16 I/O - 8KB (4K x 16) FLASH - 128 x 8 EEPROM - 256 x 8 RAM - 4.2 to 5.5V - 18-PDIP.