- PIC18F1320-E/SS
PIC18F1320-E/SS
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 25MHz - 16 I/O - 8KB (4K x 16) FLASH Program Memory - 256 x 8 EEPROM - 256 x 8 RAM - 4.2 t ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Description
Microcontroller - PIC 18F - 8-Bit - 25MHz - 16 I/O - 8KB (4K x 16) FLASH Program Memory - 256 x 8 EEPROM - 256 x 8 RAM - 4.2 to 5.5V - 20-SSOP.