PIC16LF1773-I/SS
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 25 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 128 x 8 EEPROM - 512 x 8 RAM - 1.8 to 3.6V - 28 ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 25 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 128 x 8 EEPROM - 512 x 8 RAM - 1.8 to 3.6V - 28-SSOP.