PIC16LF1719T-I/MV
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 35 I/O - 28KB (16K x 14) FLASH - 2K x 8 RAM - 1.8 to 3.6V - 40-UQFN (5x5) - T& ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 35 I/O - 28KB (16K x 14) FLASH - 2K x 8 RAM - 1.8 to 3.6V - 40-UQFN (5x5) - T&R.