PIC16LF15345T-I/GZ
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 18 I/O - 14KB (8K x 14) FLASH - 224 x 8 EEPROM - 1K x 8 RAM - 1.8 to 3.6V - 20 ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description +
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 18 I/O - 14KB (8K x 14) FLASH - 224 x 8 EEPROM - 1K x 8 RAM - 1.8 to 3.6V - 20-UQFN (4x4) - T&R.