PIC16LF1518T-I/ML
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 20MHz - 25 I/O - 28KB (16K x 14) FLASH - 1K x 8 RAM - A/D 17x10b - 1.8 to 3.6V - 28-QF ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 20MHz - 25 I/O - 28KB (16K x 14) FLASH - 1K x 8 RAM - A/D 17x10b - 1.8 to 3.6V - 28-QFN (6x6) - T&R.