PIC16LF1503T-I/MG
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 11 I/O - 3.5KB (2K x 14) FLASH - 128 x 8 RAM - A/D 8x10b - 1.8 to 3.6V - 16-QFN (3 ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 11 I/O - 3.5KB (2K x 14) FLASH - 128 x 8 RAM - A/D 8x10b - 1.8 to 3.6V - 16-QFN (3x3) - T&R.