PIC16F913T-I/SO
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 24 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 256 x 8 RAM - 2 to 5.5V - 28-SOIC ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 24 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 256 x 8 RAM - 2 to 5.5V - 28-SOIC - T&R.