PIC16F874-20I/PQ
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 33 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH Program Memory - 128 x 8 EEPROM - 192 x 8 RAM - 4 to ...
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 33 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH Program Memory - 128 x 8 EEPROM - 192 x 8 RAM - 4 to 5.5V - 44-MQFP (10x10).