PIC16F819T-I/SSTSL
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 16I/O - 3.5KB(2K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM -256x8 RAM -Internal RC Oscillator - ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 16I/O - 3.5KB(2K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM -256x8 RAM -Internal RC Oscillator -4 to 5.5V -20-SSOP -T&R.