PIC16F723-E/SO
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 20MHz - 25 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 192 x 8 RAM - 1.8 to 5.5V - 28-SOIC.
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +