- PIC16F721-E/P
PIC16F721-E/P
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 16MHz - 17 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 256 x 8 RAM - 1.8 to 5.5V - 20-PDIP.
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Description