PIC16F716-E/SO
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 13 I/O - 3.5KB (2K x 14) FLASH Program Memory - 128 x 8 RAM - 3 to 5.5V - 18-SOIC.
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +