PIC16F636-I/ML
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 11 I/O - 3.5KB (2K x 14) FLASH Program Memory - 128 x 8 RAM - 2 to 5.5V - 16-QFN ( ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 11 I/O - 3.5KB (2K x 14) FLASH Program Memory - 128 x 8 RAM - 2 to 5.5V - 16-QFN (4x4).