PIC16F631T-I/SS
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 18 I/O - 1.75KB (1K x 14) FLASH - 128 x 8 EEPROM - 64 x 8 RAM - 2 to 5.5V - 20-SSO ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 18 I/O - 1.75KB (1K x 14) FLASH - 128 x 8 EEPROM - 64 x 8 RAM - 2 to 5.5V - 20-SSOP - T&R.