- PIC16F631-E/P
PIC16F631-E/P
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 18 I/O - 1.75KB (1K x 14) FLASH - 128 x 8 EEPROM - 64 x 8 RAM - 2 to 5.5V - 20-PDI ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Description
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 20MHz - 18 I/O - 1.75KB (1K x 14) FLASH - 128 x 8 EEPROM - 64 x 8 RAM - 2 to 5.5V - 20-PDIP.