PIC16F628T-04/SS
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 4MHz - 16 I/O - 3.5KB (2K x 14) FLASH - 128 x 8 EEPROM - 224 x 8 RAM - 3 to 5.5V - 20-SSOP ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 4MHz - 16 I/O - 3.5KB (2K x 14) FLASH - 128 x 8 EEPROM - 224 x 8 RAM - 3 to 5.5V - 20-SSOP - T&R.