PIC16F628-04E/SO
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 4MHz - 16 I/O - 3.5KB (2K x 14) FLASH - 128 x 8 EEPROM - 224 x 8 RAM - 3 to 5.5V - 18-SOIC ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +