PIC16F1933T-I/SS
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 25 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 256 x 8 RAM - 1.8 to 5.5V - 28 ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Description +
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 25 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 256 x 8 RAM - 1.8 to 5.5V - 28-SSOP - T&R.