- PIC16F1847-I/ML
PIC16F1847-I/ML
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP mTouch 16F - 8-Bit - 32MHz - 15 I/O - 14KB (8K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 1K x 8 RAM - 1.8 to 5. ...
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description
Microcontroller - PIC XLP mTouch 16F - 8-Bit - 32MHz - 15 I/O - 14KB (8K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 1K x 8 RAM - 1.8 to 5.5V - 28-QFN (6x6).