PIC16F18324T-I/ST
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F, FuSa - 8-Bit - 32MHz - 12 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 512 x 8 RAM - 2.3 to 5.5 ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Description +
Microcontroller - PIC XLP 16F, FuSa - 8-Bit - 32MHz - 12 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 512 x 8 RAM - 2.3 to 5.5V - 14-TSSOP - T&R.