PIC16F1829-I/GZ
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP mTouch 16F - 8-Bit - 32MHz - 17 I/O - 14KB (8K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 1K x 8 RAM - 1.8 to 5. ...
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Description +
Microcontroller - PIC XLP mTouch 16F - 8-Bit - 32MHz - 17 I/O - 14KB (8K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 1K x 8 RAM - 1.8 to 5.5V - 20-UQFN (4x4).