PIC16F1783T-I/SO
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 24 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 512 x 8 RAM - 2.3 to 5.5V - 28 ...
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 32MHz - 24 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 256 x 8 EEPROM - 512 x 8 RAM - 2.3 to 5.5V - 28-SOIC - T&R.