- PIC16F1615-I/ML
PIC16F1615-I/ML
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F, FuSa - 8-Bit - 32MHz - 12 I/O - 14KB (8K x 14) FLASH - 1K x 8 RAM - 2.3 to 5.5V - 16-QFN (4x4).
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
TUBE Packaging
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description