PIC16F1574T-I/ST
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F - 8-Bit - 32MHz - 12 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 512 x 8 RAM - 2.3 to 5.5V - 14-TSSOP - T&R.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description +