PIC16F15243-I/REB
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F, FuSa - 8-Bit - 32MHz - 17 I/O - 3.5KB (2K x 14) FLASH - 256 x 8 RAM - 1.8 to 5.5V - 20-VQFN (3x3).
RoHS Compliant
TRAY Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
This product may require extra documentation. Shipping may be delayed 1-2 days.
Description +