PIC16F15223-I/ST
Microchip Technology
Microcontroller - PIC 16F, FuSa - 8-Bit - 32MHz - 11 I/O - 3.5KB (2K x 14) FLASH - 256 x 8 RAM - 1.8 to 5.5V - 14-TSSOP.
RoHS Compliant
TUBE Packaging
Description +