PIC16F1508T-I/SS
Microchip Technology
Microcontroller - PIC XLP 16F - 8-Bit - 20MHz - 17 I/O - 7KB (4K x 14) FLASH - 256 x 8 RAM - 2.3 to 5.5V - 20-SSOP - T&R.
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
REEL Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +